Så kom dagen hvor mange timers sejlads rundt omkring Bornholm og skønne oplevelser med østersølaks, blev belønnet med flotte sponsorerede gaver til deltagerne i BTK’s Bornholmerlaks.

Som det fremgår på billederne var vejret flot i går, den 15. maj i år, så vi kunne med sindsro afholde afslutningen på Bornholmerlaksen 2020-2021 udenfor ved Bill’s hytte. Så tusind tak til alle vores sponsere som med deres donationer hjælper BTK, deltagerne som igen i år har været med til at gøre konkurrencen spændende, bestyrelsesmedlemmer og ikke mindst postmasteren som alle er uundværlige for Bornholmerlaksens gennemførelse. Se præmielisten herunder og husk at støtte op om vores sponsorer.

Vi starter en ny Bornholmerlaks op til efteråret og håber snart at corona restriktions  antallet bliver hævet, så vi igen kan afholde arrangementer for alle klubbens medlemmer.

Knæk og Bræk

Bornholms Trollingklubs Bestyrelse

Anders